Aktualności

 • Śladami Księdza Stefana Wyszyńskiego

  2016-12-03 15:30

  W listopadzie ukazał się Przewodnik po Lubelszczyźnie Śladami Księdza Stefana Wyszyńskiego autorstwa Pani Magdaleny Bodnari i pod redakcją Pani Agnieszki Kulik. Przewodnik został wydany na zlecenie Koła Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia przy parafii p.w. Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie. Publikacja ta upamiętnia związki Prymasa z Lubelszczyzną. Jednocześnie jest też sposobem na uczczenie licznych rocznic związanych z Księdzem Wyszyńskim: 115. rocznica urodzin, 70. rocznica konsekracji na biskupa lubelskiego, 60. rocznica Ślubów Jasnogórskich i powrotu Prymasa do Warszawy po trzech latach niewoli, 50. rocznica obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski i 35. rocznica odejścia do Domu Ojca. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury.

  Joanna Grądziel

  czytaj dalej

 • Poświęcenie Świetlicy Środowiskowej ORATORIUM

  2016-12-01 01:02

  Dnia 21 listopada przeżywaliśmy ważne dla nas wydarzenie - poświęcenie Świetlicy Środowiskowej ORATORIUM. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16 Mszą świętą w intencji wszystkich osób związanych z tym miejscem. Mszę celebrował Ksiądz Inspektor Dariusz Bartocha SDB z Krakowa. We Mszy św. uczestniczyli: wychowankowie Świetlicy Środowiskowej ORATORIUM wraz z rodzicami, wychowawcy, zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej, Ksiądz Proboszcz Parafii p.w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia JESTEM.

  Magdalena Pierzchała

  Kierownik Świetlicy Środowiskowej ORATORIUM

  czytaj dalej

 • Świetlica Środowiskowa ORATORIUM

  2016-11-09 11:11

  W październiku rozpoczęła funkcjonowanie Świetlica Środowiskowa ORATORIUM. Zapraszamy wszystkich chętnych od poniedziałku do piątku, w godzinach od 14.00 do 18.00 w dni nauki szolnej. W dni wolne od nauki szkolnej Świetlica działa w godzinach od 9.00 do 13.00.

  Serdecznie zapraszamy.

  Joanna Grądziel

  czytaj dalej

 • Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  2016-10-18 10:23

  15.10.2016 roku w kościele pod wezwaniem świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Lublinie odbyła się uroczysta msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Mszę w intencji członków Stowarzyszenia JESTEM, nauczycieli, rodziców i wychowanków naszego Przedszkola odprawił ks. kan. dr Robert Jasiak.

  Joanna Grądziel

  czytaj dalej

Strony: 1 2 3 4 5