• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Pomieszczenia

W naszym przedszkolu do dyspozycji dzieci przeznaczone sątrzy sale, szatnia, pomieszczenie cateringowe oraz biuro. Wszystkie sale spełniają wymogi dotyczące bezpieczeństwa i zapewnienia odpowiedniej przestrzeni dla dzieci. Meble w salach są dopasowane do wzrostu dzieci. Sprzęty, pomoce i zabawki w poszczególnych salach są odpowiednie do wieku, umiejętności i zainteresowań przebywających w nich dzieci.

Pomieszczenie cateringowe służy do porcjowania i wydawania posiłków. Posiłki spożywane są wspólnie w salach na tradycyjnej zastawie stołowej.

W szatni każde dziecko ma swoją półeczkę, która jest podpisana,a w przypadku maluchów oznaczona kolorowym znaczkiem.

Jesteśmy wyposażeni w łazienki dostosowane do potrzeb dzieci.

Wszystkie pomieszczenia w naszym przedszkolu spełniają wszelkie wymogi Sanepidu, Straży Pożarnej i BHP.

Sala I

Nasza sala - mimo niewielkich rozmiarów, mieści się w niej wszystko czego przedszkolaki potrzebują do prawidłowego rozwoju. Znajduje się w niej mnóstwo zabawek: lalek, klocków i misiów, ale również puzzle i gry planszowe. Przedszkolaki mają miejsce do pracy przy stoliku, ale też do tańca i ćwiczeń ruchowych. Sala jest bardzo kolorowa, a jej „właściciele” dbają o porządek na półkach z zabawkami.

Sala II

Starszaki wspólnie spędzają czas w dużej, przestronnej sali. Jest zaopatrzona w meble i pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku dzieci. Każdy przedszkolak ma szufladkę wypełnioną „skarbami”. Duże okno zapewnia dostęp do słońca oraz widok na otaczający świat. Dzieci zaspokajają potrzebę zabawy w kącikach zainteresowań np.: konstrukcyjnym, kuchenny. Chłopcy mogą organizować tor samochodowy na wykładzinie, która przedstawia ulicę. W części stolikowej powstają prace artystyczne, które można podziwiać na tablicy korkowej. Dzieci wspólnie dbają o porządek w sali, aby była czysta i kolorowa.

Sala III

Nasza sala dydaktyczna jest jasna i przestronna. Posiada uporządkowaną, estetyczną przestrzeń wypełnioną materiałem rozwojowym, mobilizującym dziecko do pracy. Wyposażeniem sali jest mnóstwo układanek dydaktycznych oraz zabawek. W specjalnej szafce, każde dziecko posiada swoją półkę, w której może chować własne rzeczy. W sali znajdują się różnorodne kąciki zabaw, których organizacja ulega zmianom w zależności od realizowanego programu oraz potrzeb i zainteresowań dzieci. Meble i pozostałe wyposażenie są dostosowane do potrzeb dzieci trzyletnich, zapewniając im bezpieczeństwo i wygodę.

Baza dydaktyczna sprzyja stymulacji różnych form aktywności dzieci, uwzględniając ich potrzeby, związane z wiekiem, zróżnicowanym rozwojem oraz różnorodnymi zainteresowaniami. Dzieci mają do swojej dyspozycji kąciki tematyczne wyposażone tak, aby mogły realizować ćwiczenia dnia codziennego, rozwój pojęć matematycznych, edukację językową. Do sali dołączona jest łazienka, w pełni przystosowana dla dzieci trzyletnich. Po obiedzie w sali zorganizowany jest kącik relaksacji. Dzieci odpoczywają na atestowanych leżakach.

Santander Bank Polska S.A.
64 1500 1520 1215 2010 2271 0000

Stowarzyszenie JESTEM
Tytułem: "Darowizna na cele statutowe"